Спочатку був блокнот. І блокнотів було багато. Блокноти-щоденники, блокноти для списків справ. Врешті ідеальним видався блокнот де тиждень на сторінці, а на звороті – місце для записів.
Були розроблені умовні позначення – плани позначались рисочками, завдання подзвонити чи написати – піктограмами, для зробленого маркер обводився в кружечок.
В кінці тижня сторінка проглядалась і незроблене або обводилось як незроблене або переносилось на наступний тиждень – обведена позначка “→“.
Єдиний недолік такого блокнота – його можна забути.
Паралельно до мене докочувався прогрес і я пробувала онлайн-менеджери. Спершу був лаконічний https://www.tomorrow.do/, котрий автоматично відкладає незроблене сьогодні на завтра, а, отже, унеможливлює забути щось цілком. Але ще в ньому неможливо планувати щось наперед чи групувати завдання. Тому зараз використовую як список покупок.
Ще був rememberthemilk, але він якось не прижився, навіть не знаю точно чому.
А потім настала ера Trello!
(І триває досі). Дощок в мене зараз багато. Виявилось, зручно робити окремі дошки тільки під великі проекти (як 366), а решту тримати в одному місці, яке оптимістично назвалось My happy week.
Зберігати в Трелло можна зберігати навіть рецепти страв.
“Щасливий тиждень” збереглась з тих часів, коли я створила 7 списків – по одному на кожен день тижня, щоб розділити різнорідні активності. Але цей спосіб використання теж мені не підійшов.
Що підійшло для основної дошки:
- Список Цілі – глобальні штуки, щоб періодично заглядати і пам’ятати для чого я все це роблю (візуально це 5та колонка, тобто її здебільшого не видно, але логічно все йде від неї). В списку цілей серед іншого є банальна карточка з вішлістом.
- Проекти і дедлайни – в ідеалі мають допомогти досягати цілей. Це там є картка “Блогер” з кінцевою датою (щоб публікації були більш-менше регулярними). Кінцева дата міняється коли публікацію заплановано. Це там є список книг для читання.
- Завдання – все, що треба. Зробити звіт, попрати одяг, забрати посилку. Все йде сюди.
- Зроблене – щоб фіксувати результат одним перетягуванням картки)
- Ідеї – все, що приходить в голову, розбирається в кінці тижня. Приходять як правило ідеї різного роду текстів.
- Різне – карточки з нагадуваннями.
Ще кілька хаків для Трелло
- Використовувати мітки для контекстів чи проектів. Тоді можна ввімкнути фільтрацію і переглянути всі завдння по проекту чи все, що треба робити вдома. І водночас – вимкнувши фільтрацію – бачити загальну картинку.
- Використовувати повторювані завдання – для чогось типу “оплатити Інтернет”. Одразу поясню, чому я не використовую цього для блогінгу. Повторюваність, як на мене, добре працює для разових задач: побачила нагадування -» провела платіж. А якщо треба думати над чимсь, то хай воно висить і нагадується про себе.
- Пам’ятайте, щоб поділитись з кимсь карткою, треба поділитися дошкою!
- Якщо є повторювані алгоритми, готові схеми роботи, їх зручно оформити чеклістами на еталонних картках і при створенні чеклістів в нових картках просто копіювати вже готове.
- (Оновлено) Зараз активно використовую як контент-календар. Для кожної публікації проставляється мітка і час. Якщо вона готова, картка позначається як виконана. Тоді картки зручно переглядати в режимі календаря, бачити вільні дати і тд. Водночас картки містяться на загальній дошці, отже я постійно пам’ятаю про необхідність написат недописане.