Про паролі

30 листопада – день захисту інформації, а що краще захищає інформацію, ніж пароль? Гарний замок на дверях в серверну і контроль над язиком.  Yahoo-акаунт Сари Пейлін (американський політик) був зламаний хакером, що використовував її поштовий індекс, дату народження і дату знайомства з чоловіком. Але сьогодні про паролі.

Мене, чесно кажучи, лякає кількість людей, що ставлять на пароль дату свого народження чи кличку улюбленого кота. Хороший пароль має бути складним і легко запам’ятовуватися. Тому нагадаю кілька порад із створення та управління паролями.

  1. Використовуйте поєдання малих та великих літер, цифр та спеціальних символів (той факт, що мейл.ру не дає поставити в паролі щось на кшталт “%;” має засмучувати)
  2. Використовуйте різні паролі для різних акків (я стараюсь, чесно!). Якщо реєструвалися на vk.com з одної пошти, то на ту пошту треба точно інший пароль, а на якусь іншу пошту можна й контактівський пароль на крайняк.
  3. Бережіться фішингу. Іншими словами, перевіряйте чи ви знаходитесь на правильному сайті, чи на сайті-зловмиснику, замаскованому під правильний.
  4. Змінюйте паролі, хоча б раз на півроку.
  5. Бережіть комп’ютер від вірусів. 

Прийоми запам’ятання паролів. 
Скілька разів, я чула цю інструкцію (і говорила) “українськими буквами на англійській розкладці”. Просто і ефективно. А якщо замінити скажімо о на 0? а ще кілька замін? А саму фразу поставити не кличку кота, а перше речення “Анни Кареніни”? А абревіатуру першої строфи українського гімну? а корейського? 
Прийом для людей, котрим потрібно запамятати багато різних паролів – включити в них незмінну чатсину і ту, що якось повязана з іменем чи адресою сайту, логіном на ньому. 
Ще варіант – використовуйте менеджер паролів, або запаролений файл з паролями, що особисто мені параноя зробити не дозволяє. Звикла покладатися на память і систему, тому минулого тижня успішно забула 4 з 8 паролів, які в цю систему не вкладалися. А ще одного разу китайці зламали мою гуглопошту.
Бажаю всім надійно захищати свої інформаційні і не тільки надбання і чесно признаюся, що черпала ідеї і поради не тільки з особистого досвіду, а ще й тут і тут